Паспортний контроль

проходження реєстрації на рейс пасажири, які летять за кордон, проходять контроль документів на право перетинання державного кордону України в пунктах пропуску на лініях паспортного контролю.

Для громадян України такими документами є:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт;
  • проїзний документ дитини;
  • посвідчення особи моряка;
  • посвідчення члена екіпажу.

У випадках, передбачених міжнародними договорами, громадянами України можуть використовуватися інші документи на право виїзду з України і в’їзду в Україну.

У разі втрати громадянином України документів за кордоном, документом, який дає право на в’їзд в Україну, є свідоцтво на повернення в Україну, яке видається консульською установою МЗС України за кордоном.

Документ, який дає право на перетин кордону, повинен відповідати встановленому зразку, бути виданим уповноваженим органом і оформленим відповідним чином на пред’явника.

Право громадянина України на в’їзд в Україну не може бути обмежене ні за яких обставин.

Співробітники КПП мають право опитувати громадян, які перетинають державний кордон України, на предмет встановлення мети їхньої поїздки і виявлення обставин, які тимчасово обмежують їх в’їзд в Україну.

Паспорти перевіряються, як правило, в спеціальних кабінах паспортного контролю.

Особи, які пред’явили на контроль чужі або недійсні документи, а також намагаються проникнути на повітряні судна закордонного напрямку поза паспортного контролю, вважаються порушниками Державного кордону. Їх документи вилучаються і відсилаються в підрозділи паспортної, реєстраційної та міграційної служби МВС. Порушники кордону несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Іноземці в’їжджають в Україну, виїжджають з України та прямують транзитом по її території через пункти пропуску на державному кордоні за національним паспортом за наявності відповідної візи, якщо інший порядок в’їзду та виїзду не встановлено законодавством України. Якщо Україною укладено міжнародні договори про взаємні безвізові поїздки, громадяни таких країн в’їжджають в Україну по дійсному національному паспорту за наявності належним чином оформленого запрошення від юридичних чи фізичних осіб в Україні, якщо міжнародними договорами України не передбачено інших правил. Більш детальну інформацію про порядок в’їзду в Україну можна отримати в консульствах України за кордоном.

Внутрішні паспорти та ідентифікаційні картки іноземних держав не є документами на право перетинання державного кордону України.

Особи, які постійно проживають в Україні без громадянства, за кордон виїжджають по посвідченню особи без громадянства для виїзду за кордон і візі на виїзд з України.

Транзитний проїзд іноземців через територію України дозволяється за наявності у них транзитної української візи, візи країни призначення, проїзних квитків або інших документів, що підтверджують транзитний характер поїздки, якщо законодавством України не передбачено інших правил.

Термін транзитного проїзду через територію України не повинен перевищувати трьох діб. Транзитним проїздом вважається перебування в Україні в межах визначеного у квитку часу, а у разі відсутності квитка в межах терміну, фактично необхідного для перетинання території України на відповідному виді транспорту.

Якщо іноземець втратив на території України національний паспорт, він повинен негайно повідомити в організацію, що його приймає, у відділення міліції і в посольство своєї країни в Україні для одержання документів на виїзд на Батьківщину.

У разі, якщо іноземець при отриманні в’їзної візи України або інших документів на право в’їзду в Україну подав про себе або про мету своєї поїздки недостовірні відомості, компетентними органами України таким громадянам може бути відмовлено у в’їзді в Україну.

При проходженні паспортного контролю іноземцем прикордонний наряд видає йому реєстраційний вкладиш для закордонного паспорта, який необхідно пред’явити прикордонникам при виїзді з України. Наявність такого вкладиша істотно скорочує час проходження паспортного контролю.

© 2012 Туристична агенція Міленіум плюс, м. Рівне: Відпочинок в Криму, Турції, Єгипті, Болгарії, автобусні тури по Україні та Європі

Google+