Вища освіта у Швейцарії

Коледжі в Швейцарії
Коледжі Швейцарії мають більш вузьку спеціалізацію в порівнянні з університетами. Зазвичай, повний курс навчання триває 3 або 4 роки. Безперечним і заслуженим лідером Швейцарія вважається в такому напрямі як готельний та ресторанний менеджмент. Швейцарські вищі школи і коледжі готельного бізнесу були першими і досі визнаються кращими в світі. Дуже часто перевага віддається не університетам, а саме коледжам, так як вони дають знання більш прикладного характеру і відсоток працевлаштування серед випускників, коледжів та інститутів вище, ніж серед випускників університетів Швейцарії

Вища освіта. Університети Швейцарії
Однією з особливостей швейцарських ВНЗ є прикладний характер навчання. Навіть у класичних університетах Швейцарії (яких всього 12) близько половини викладацького складу і студентів постійно займаються науковими дослідженнями, беруть участь у державних програмах або займаються конкретними науково-технічними розробками. Приватні ВНЗ Швейцарії, слава про яких не перестає гриміти як в Європі, так і за океаном у ще більшою мірою націлені на те, щоб їхні студенти отримали практичні знання необхідні в кар’єрі. Так, наприклад, університет IMI, навчальний готельного та туристичного менеджменту в Швейцарії, пропонує схему навчання в якій семестр теоретичного навчання чергується з оплачуваною практикою, коли студенти отримують можливість не тільки закріпити свої знання «на ділі», але і заробити, що дозволяє покривати більшу частину витрат на навчання у Швейцарії. Також, завдяки такій системі навчання, переважна більшість студентів ще задовго до закінчення університету отримати запрошення на роботу в Швейцарії і Європі від найбільших мережевих готелів або інших міжнародних компаній, в яких студенти проходили практику. А так, як практика можлива не тільки в готелях Швейцарії, перед стажистами дійсно відкриваються весь світ.

Ще однією особливістю університетів Швейцарії є те, що в більшості з них випускники мають можливість отримати відразу кілька дипломів. Це можливо завдяки хорошим міжнародних зв’язків швейцарських ВНЗ, і взаємної акредитації з іншими університетами. Вищезгаданий IMI завдяки співпраці з Університетом Манчестера надає своїм випускникам додатково до швейцарського диплома диплом Великобританії від Manchester Metropolitan University.

Термін навчання в університетах Швейцарії складає від 4 до 6 років в залежності від спеціальності, а академічний рік в Швейцаіріі розділений на два семестри: зимовий (з жовтня до березня) та літній (з квітня до липня).

Вища освіта в Швейцарії для іноземців
Єдиний іспит для іноземців проходить у вересні-жовтні і складається з п’ять предметів. Три з них є обов’язковими (іноземна мова, історія і математика) і два на вибір (фізика, хімія, географія, біологія, або друга іноземна мова). У Фрібурге також існують підготовчі курси для вступу до ВНЗ Швейцарії для іноземців University Preparatory Courses for Studies at Swiss Universities (аналог Foundation), заняття на цих курсах проходять з жовтня по червень і ведуться на німецькій і французькій мовах. Деякі університети мають свої підготовчі відділення.

“Класичні” університети розташовані в Женеві, Лозанні і Невшателі (франкомовні кантони Швейцарії), в Цюріху, Люцерні, Берні, Базелі, Санкт-Галлені (німецькомовні кантони), у Фрібурге викладання ведеться як на німецькому, так і французькою мовами. На італійській мові викладають в університеті Лугано в кантоні Тічино. До університетам прирівняні ще дві вищі політехнічні школи які знаходяться в Лозанні (EPFL) та Цюріху (ETHZ). Найбільший університет Швейцарії знаходиться в Цюріху, але вчиться там невелике, за нашими мірками, кількість студентів (20 000). До речі, навчання в цих університетах для швейцарців безкоштовно. Також, статус вищого навчального закладу мають сім Вищих спеціалізованих шкіл (HES).

Приватні університети Швейцарії не вимагають здачі іспитів, необхідно лише пред’явити сертифікат про середню освіту, а так як в приватних університетах вартість освіти в Швейцарії практично дорівнює державним ВУЗам, а якість викладання не менше високо, до того ж більш практично в порівнянні з «класичними» університетами , переважна більшість іноземців вибирають навчання у приватних ВНЗ Швейцарії. До того ж, приватні університети Швейцарії дають освіту на англійській мові. Найбільш престижними вважаються приватні швейцарські університети готельного та туристичного бізнесу та бізнес-школи Швейцарії. Варто враховувати, що важливу роль при вступі до університетів Швейцарії відіграє рівень англійської мови (500-550 балів TOEFL або 5.5-6.0 IELTS).

В університетах Швейцарії не існує квот на навчання іноземних студентів, прийнятих у більшості європейських країн (Clausus). У системі вищої освіти Швейцарії передбачений механізм контролю якості успішності студентів, хоча і не існує звичних для нас сесій. Через рік після зарахування студент повинен скласти іспит по основному предмету (так званий “перший сертифікат”, після якого зазвичай відсіюється половина студентів), ще через рік – головний іспит (“другий сертифікат”). До того ж студентам доводиться складати іспити з інших предметів, з їх особистого списку. Далі слідують 3 роки підготовки, після чого студенту присуджується ступінь ліценціата або диплом, ці ступені відповідають ступеню магістра.

У швейцарській системі вищої освіти існують такі програми навчання:
1) Бакалаврат (3,5 року)
2) Післядипломні програми (до 1,5 року).
3) Бізнес-програми MBA (Master of Business Administration) (1 рік)

Репутація вищої освіти в Швейцарії «виковувалася» століттями і напевно не стане втрачати ні в якості, ні в престижі, ні як не менший час. Система вищої освіту в Швейцарії постійно еволюціонує, набуваючи все більшу орієнтованість на прикладні сучасні знання, які не втратять практичності ще довго після закінчення ВУЗу в Швейцарії.

Що ж стосується освіти в секторі готельного та туристичного бізнесу, швейцарська освітня система є еталонною, а швейцарські дипломи своєрідним перепустками в світ професіоналів готельного менеджменту з дуже високими окладами. Якщо вас приваблює саме цей напрямок кар’єри, університети Швейцарії готові запропонувати Вам як повноцінна вища освіта, так і короткострокові післядипломні програми і програми MBA в Швейцарії справжнього швейцарського якості. Отже, якщо Ви хочете вивчати готельний і туристичний менеджмент в Швейцарії, це рішення стане хорошою інвестицією в майбутню кар’єру.

Вища освіта в Швейцарії та оплачуване стажування – International Hotel Management Institute

Програма навчання за спеціальностями готельний менеджмент, туристичний менеджмент, кулінарія та менеджмент в індустрії гостинності призначена для молодих людей, які хочуть отримати престижне і якісну вищу освіту в Швейцарії і пройти стажування у найкращих готелях країни. Отримання диплому в Швейцарському університеті готельного і туристичного менеджменту IMI (www.imi-luzern.com) відкриває широкі можливості в подальшому працевлаштуванні в українській або іноземній компанії.

Завдяки міжнародним зв’язкам, студенти університету можуть одночасно, одержуючи вищу освіту в Швейцарії, отримати диплом Великобританії від партнерського університету Манчестера. Безумовною перевагою вищої освіти в Швейцарії є його сучасність і практична спрямованість. Вже після першого семестру, студенти проходять практику в готельному бізнесі Швейцарії або практично будь-якої країни світу. Ця стратегія, дозволяє студентам IMI почувати себе впевнено, знаючи що знання отримані в Швейцарії будуть затребувані. До того ж, практика є оплачуваною, що дозволяє частково перекривати витрати на навчання в Швейцарії. Готельний бізнес є в даний час однією з найбільш динамічних галузей як в світі, так і в Україні. Освіта в сфері туризму, отримане в Швейцарії, дає можливість знайти високооплачувану та перспективну роботу практично в будь-якій країні світу.

Типи освітніх програм:

 • Bachelor (Бакалавр)
 • Подвійний диплом: Manchester Metropolitan University (Великобританія) і IMI University Centre (Швейцарія)
 • Postgraduate (Друга вища освіта)
 • Швейцарський диплом за 1 семестр + гарантована практика в кращих готелях!
 • MBA
 • Управління в сфері міжнародного гостинності
 • Швейцарський готельний менеджмент
 • Міжнародний готельний та СПА менеджмент NEW!
 • English Language courses (Підготовчий курс з англійської мови)

Всі програми навчання англійською мовою і складаються з 2-х частин: 5 місяців навчання + 5 місяців оплачуваного стажування * в кращих готелях Швейцарії або за кордоном

* У період стажування студенти заробляють CHF 2’168 на місяць. Враховуючи витрати на проживання, харчування та податки, у студентів залишається CHF1000 – 1200.

Проживання
У резиденції при інституті (двомісні або одномісні номери з вигодами в номері) – 15 хвилин їзди від міста Люцерн, або в готелі Central 3 *, в центрі міста Люцерн
Початок програм навчання 4 рази на рік: січень, квітень, липень, жовтень

БАКАЛАВР
IMI пропонує широкий вибір програм Бакалавра для випускників середніх шкіл та середньо спеціальних навчальних закладів:
• Міжнародний готельний менеджмент
• Міжнародний туристичний менеджмент
• Міжнародний готельний і туристичний менеджмент
• Міжнародний готельний та подієвий менеджмент
• Міжнародний туристичний і подієвий менеджмент
• Ресторанний менеджмент
• Менеджмент у сфері кулінарного мистецтва
• Підприємництво в сфері гостинності

Переваги програми:
можна поступати після закінчення української середньої школи
можливість проходження оплачуваного стажування після кожного семестру навчання
Студенти, які успішно закінчили кожен рівень програм Бакалавра, отримують одразу два дипломи: IMI University Center (Швейцарія) і Manchester Metropolitan University (Великобританія)

Тривалість навчання: від 2,5 до 4 років тривалість навчання, в залежності від кількості стажувань.

Для отримання ступеня Бакалавра необхідно пройти 4 семестри (рівня) по 5 місяців навчання. Після кожного рівня студенти отримують сертифікат / диплом.

Вимоги для вступу:

 • вік – від 17 років
 • наявність диплома про середню або вищу освіту
 • результати тесту TOEFL (173 computer-based) або IELTS (5.0) або здати тест IMI

Документи необхідно подавати не пізніше, ніж за 2 місяці до початку навчання.

Вартість навчання (за навчальний семестр 5 місяців):

 • Сертифікат – 24750 CHF
 • Диплом, Вищий диплом – 26750 CHF
 • Bachelor of Arts Degree (Бакалавр) – 29050 CHF

У вартість входить:

 • реєстраційний збір
 • навчання у Швейцарії протягом 5 місяців
 • проживання в студентській резиденції при університеті (двомісна кімната з вигодами)
 • медична страховка
 • всі необхідні навчальні матеріали
 • користування інтернетом, спортивним залом, бібліотекою та ін

Додаткові витрати:

 • триразове харчування 2250 CHF (можна оплачувати на місці)
 • доплата за проживання в одномісній кімнаті 1250 CHF (за бажанням)
 • консульський збір $ 97
 • проїзд
 • послуги компанії

Заявка на оформлення анкети

Оберіть програму

Ім'я (обов'язково)

Прізвище (обов'язково)

Email (обов'язково)

Контактний телефон (обов'язково)

З якого ви міста

Примітки

captcha

© 2012 Туристична агенція Міленіум плюс, м. Рівне: Відпочинок в Криму, Турції, Єгипті, Болгарії, автобусні тури по Україні та Європі

Google+